„Ogórkami” na Noc Muzeów

„Ogórkami” na Noc Muzeów

0
PODZIEL SIĘ

Podczas „XIV Warszawskiej Nocy Muzeów” w sobotę 20 maja od godz. 12.30 do godz. 3 w niedzielę komunikacja miejska będzie kursowała według specjalnych rozkładów jazdy. W wiele miejsc będzie można dojechać też zabytkowymi autobusami.

W godz. 18-2 uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe B, D, E, F, G i J kursujące na trasach:

Linia B: PL. DEFILAD – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Puławska –

al. Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW 12 – Przyczółkowa – al. Wilanowska – Puławska – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

Linia D: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Folwarczna – Kawęczyńska – Ząbkowska – MARKOWSKA 51 – Ząbkowska – Targowa – al. Zieleniecka – al. Poniatowskiego – most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

Linia E: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Królewska – pl. Piłsudskiego – Moliera – Senatorska – Miodowa – pl. Krasińskich – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska – Wenedów – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – PL. WILSONA 18 – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – pl. Krasińskich – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

Linia F: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Towarowa – Grzybowska – al. Jana Pawła II – Anielewicza – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

Linia G: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – NEON MUZEUM 51 – Mińska – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

Linia J: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – pl. Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE 01 – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Piękna – Aleje Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PL. DEFILAD.

Dodatkowo Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej uruchomi w tych godzinach specjalne linie autobusowe A i K kursujące na trasach:

Linia A: PL. DEFILAD – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – al. Armii Ludowej – Wawelska – Grójecka – pl. Narutowicza – Grójecka – pl. Zawiszy – Towarowa – Grzybowska – Królewska – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

Linia K: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – pl. Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT 01 – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Solec – Ludna – Książęca – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PL. DEFILAD.

Przejazd zabytkowymi liniami będzie bezpłatny.

Do ok. godz. 2.30 kursowała będzie linia 116 (Chomiczówka – Wilanów), ze zwiększoną częstotliwością będą też jeździły linie nocne: N25, N35, N42, N43, N72 i N81.

Również do godz. 2:30 kursowały będą tramwaje linii 2 (na trasie podstawowej) , 4 (na trasie skróconej do pętli ANNOPOL), 24 (na trasie podstawowej), 26 (na trasie podstawowej) i 33 (na trasie podstawowej).

Dodatkowo w godz. 19 – 1.30 na ulice wyruszy specjalna linia tramwajowa M na trasie: PL. NARUTOWICZA – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – Czynszowa – CZYNSZOWA 01 – Czynszowa – Stalowa – 11 Listopada – Targowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA. Przejazd linią M będzie bezpłatny.

Na liniach metra M1 i M2 do końca kursowania utrzymana będzie częstotliwość 7-8 min. Po północy uruchomione zostaną dodatkowe kursy SKM linii S1, S2 i S3.

W godzinach 12.30 – 14.00 odbędzie się parada autobusów zabytkowych na trasie: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – PL.WILSONA

Od godz. 18 zmieniona zostaje lokalizacja przystanku dla wsiadających linii 191. Zamiast przystanku PL. NARUTOWICZA 15 będzie obowiązywał przystanek PL. NARUTOWICZA 16 (przed wjazdem na plac, na co dzień obowiązujący jako „dla wysiadających”).

ZMIANY PRZYSTANKOWE

Od godz. 18 do ok. godz. 03 funkcjonowały będą przystanki:

– PL.DEFILAD 51, 52, 53, 54, 55 i 56;

– PL. GRZYBOWSKI 01;

– ROZBRAT 07;

– NEON MUZEUM 51, zlokalizowany w ul. Mińskiej ok. 500 m za skrzyżowaniem z ul. Chodakowską;

– PL.ZAWISZY 12;

– MARKOWSKA 51, zlokalizowany w ul. Ząbkowskiej ok. 20 m przed przystankiem MARKOWSKA 01;

– MIŃSKA 51, zlokalizowany w ul. Chodakowskiej ok. 50 m przed skrzyżowaniem z ul. Mińską.